Jak wybrać meble do biura?


Co jest najważniejsze w każdym biurze? – oprócz pracownika, rzecz jasna. Oczywiście są to meble. Dlaczego są one takie ważne? Bo biuro to wizytówka firmy. Gdy klient wchodzi do jej siedziby, widzi właśnie biuro i na jego podstawie wyrabia sobie o opinię. Z drugiej strony biuro to serce firmy, aby więc ta mogła sprawnie funkcjonować, trzeba zapewnić sekretarce i innym pracownikom biurowym wygodne warunki do pracy – w tym komfortowe meble. Na te dwie kwestie zwracajmy uwagę, wybierając meble.

5

Meble biurowe powinny być zgodne z charakterem firmy. Można też zdecydować się na rozwiązanie uniwersalne – proste, drewniane, ale eleganckie, regały wraz z biurkiem, połączone z drewnianymi lub skórzanymi siedzeniami. Jednak w przypadku nowoczesnej firmy lub nietypowej branży warto pokusić się o bardziej oryginalne rozwiązania – innowacyjny design (np. połączenie metalu ze szkłem), styl retro lub akcenty nawiązujące do branży mogą być trafionym pomysłem.

7

Bez względu na to, jaki styl mebli uznamy za najlepszy, pamiętajmy, by był on spójny. Każdy element umeblowania powinien być „od kompletu” – dlatego też najlepiej kupować meble na wymiar. Wtedy będziemy mieć pewność, że wszystkie elementy będą do siebie pasować, a ponadto będą dokładnie takie, jakich potrzebujemy.

8

Wiemy już, jak mają wyglądać meble, ale – ile powinno ich być? Tu ważna jest zasada – co za dużo, to nie zdrowo. Z drugiej jednak strony musimy zapewnić wszystko to, co niezbędne do sprawnego funkcjonowania biura. Co więc powinno się znaleźć? Przede wszystkim szafa na . Warto, by znalazły się w niej zarówno półki na segregatory, jak i zamknięte szafki, w których można układać teczki i skoroszyty. Jeśli będziemy mieć dokumenty, które szczególnie nie powinny trafić w niepowołane ręce, wybierzmy szafę antywłamaniową. Ponadto potrzebne będzie funkcjonalne biurko, miejsce na przechowywanie rzeczy osobistych, kurtek, a także fotele/krzesła biurowe – i dla pracownika, i dla klientów.

Pamiętajmy też, że meble muszą być wygodne dla pracowników – zwłaszcza fotel i biurko, które powinny zapewnić zdrową dla kręgosłupa pozycję ciała.

 

My mebli nie mamy ale znajduje się w naszej ofercie wiele udogodnień, które znacznie ułatwią prace

image

podpórki do pleców

 

image (1)

Podnóżek do nóg

 

image (2)

Fotel biurowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *